GÜVENİLİR AMELİYAT

 

En iyi dostunuz, belki sırdaşınız belki de en zor zamanınızda yanınızda olduğunu düşündüğünüz ufak tüylü dostlarımız… ameliyat olabilecekleri bazen akla dahi gelmeyen ancak aynı bizlerde olduğu gibi acı çeken, ağrıları olan ve maalesef bazen dertlerinin tek çözümünün girecekleri küçük veya büyük operasyonlar olduğu evcil hayvanlar…


Eminizki kimse evinde baktığı sokağında beslediği canlının ameliyat olmasını istemeyecektir. Ancak eğer operasyon kaçınılmaz ise bornova doğa veteriner polikliniği olarak heran yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz.
Ameliyat yapmak ciddi iştir. Tecrübe ekipman ve birbiriyle uyumlu ekip gerektirir. Hastaların ameliyata girmeden önce yapılacak kontrolleri, hastaya uygulanacak anestezi protokolleri ve hastanın ameliyat sonrası bakımı başarılı bir ameliyat sürecinin olmazsa olmaz etkenleridir.

Bu bilinçle hareket eden ekibimiz ister minör ister majör olsun tüm ameliyatlardan önce hastalarına temel kan tahlillerini uygulamakta hastanın doku ve organ parametrelerini incelemekte ve gerekli durumlarda akciğer grafilerini almaktadr. Yapılan tetkiklerden olumlu yorum alan hastalar mümkün olan en güvenilir anestezi metodları uygulanarak operasyona alınmaktadırlar. Ameliyattan çıkan hastalarımız muhakkak gözetim altında tutulmakta ve 24 saat hekim kontrolünde kalmaktadırlar


Hastalarımızın kan tahlillerinde idexx marka cihaz kullanılmaktadır. Grafilerinin alınmasında fuji marka dijital görüntüleme sitemi kullanılmata olup sonuçlar 10 dakika gibi kısa bir sürede hekim yorumuna açık hale gelmektedir.
Ameliyat olacak hastalarımızın anestezi protokolleri en çok dikkat ettiğimiz konuların başında gelmektedir. Bu amaçla hastalarımıza en uygun anestezi protokolünü uygulamakta ve tüm hastalarımızı kapalı devre anestezi makinası eşliğinde solunum anestezisine almaktayız. Bilinen en güvenilir anestezi yöntemi olan ve insan hekimliğinde de kullanılan gaz anestezi metodu polikliniğimizde rutin olarak uyglanmaktadır. Bu yöntemle hastaların anestezi kontrolü tamamen hekim kontrolünde olmakta ve komplikasyonlar minimal düzeyde tutulmaktadır.


Hastalar ameliyat sonrası cam kabinlerde hospitalize edilmekte ve 24 saat hekim gözetiminde tutulmaktadırlar.